reede, 17. oktoober 2014

Ideid karusnahast mütsideks!


Õues on jälle 0 kraadi lähedal ja kõrvadel hakkab külm. Isegi meie ateljee köögis, mis asub külmkambrina kasutuseloleva karusnahatorni kõrval, ei saa enam sooja! Niisiis taas kord aeg rääkida mütsidest!  Just mütsid olid need, mille valmistamisest sai alguse minu kui köösneri areng.

minu naaritsa transformer
Olen märganud, et karusnahast mütside mood on eestlastele veel vähetuntud, ehk kõige rohkem küsitakse klassikalisi läki-läkisid. Neid mäletatakse lapsepõlvest. Viimastel talvedel on minu juurde jõudnud ka inimesed, kes pole karusnahast mütsi kunagi varem kandnud (nn kootud mütside fännklubi) ja avastavad ahhetades „kui soe nendes on olla“. Muidugi on, ega siis muidu poleks meie esivanemad aastasadu neid kandnud. Kuigi jah, ka minu aserist vanaisa oli isehakanud köösner ja tema kodumaal kanti lambanahast mütse ka palju soojemates tingimustes ja palju suuremaid!
Sellise mütsi tegime moeteadlikule Anatoli Einile



Kuid üks on kindel: müts ei pea olema ilmtingimata igav läki-läki. Tegelikult on variante, millega eksperimenteerida palju rohkem. Olen ise eksperimenteerinud päris mitme mütsiideega ja leidnud omale parima! Selleks on naaritsast nn transformer, mida kannan juba kolmandat hooaega! 


Karusnahast müts räägib heast maitsest!
Kui üldteada on tõdemus, et mehi hinnatakse nende kingade järgi, siis samavõrra võib öelda, et naist hinnatakse tema peakatte järgi.  Kui aga mehel on peas ilvese või hundinahast peakate, siis mõjub see ümbritsevatele samuti nagu uusim BMW mudel. Mõnes mõttes on müts nagu kroon kõigele sellele, mida endast kujutame: ta paistab kaugele ja toonitab kas meie väärikust, labasust, lihtsust, jm.
Veel minu lemmikmütse, mis tänu värvile sobib vaid julgematele!
Karusnahast mütside puhul selget trendi välja tuua oleks naiivne, kuigi just läki-läkide maailmas on neid mitmeid. Kui Texases kantakse karusnahast mütsikesi pigem moodsa väljanägemise huvides, siis Eestis tuleb arvestada, et ka kõrvad ikkagi -20 kraadi juures soojas oleksid.
Ise olen avastanud, et väga mõnus on kombineerida karusnahast mütse villase paksu ja pehme kootud voodriga, kuid see ei meeldi kõigile, kuna võib mõnel juhul panna pea sügelema. Nagu ka iga kootud mütsiga see mure tekkida võib.



Ilusa karusunahast mütsi saab 150-250 euroga
mulle meeldib teha nokaga mütse, sest need on Eesti kliimas praktilised
peapael on odavam aga asendab hästi ka mütsi!
Natuke ka hindadest. Meie küsime karusnahast mütsi disiaini ja õmblemise eest alates 75 eurost, see on ametlik hind. Keerukumate mudelite puhul võib hind ka kahekordistuda, kuid selliseid mudeleid on vähe. Ja siis tuleks mõelda, millisest karusnahast, kui pika karvaga, mis värvi jne see olema peaks. Kui keskmiselt saab mütsi teha 1 suuremast (kährik) või paarist väiksemast (naarits) karusnahast, siis näiteks minu enda transformeri peale kulus neli naaritsat. Karusnaha hind lisandub siis õmblemise ja disaini hinnale. Kokku võiks siis korraliku ja isikupärase mütsi hinnaks meie juurest tellides (rebane, naarits, kährik, jänes, jt) kujuneda 150-250 eurot, kallimate hundi, ilvese, soobli jt eksklusiivsemate karusloomade puhul ka 400-1000 eurot. Mõnele võib see tunduda kallis, samas on meie seas ka küllalt palju neid, kes omale odava väljanägemisega mütsi kas ühiskondliku posiitsiooni või isiklike väärtushinnagute tõttu lubada ei saagi.








Lisasin siia pildigalerii tuntud nägudest, kes eelistavad kanda karusnahast mütse, nende seas on alati olnud ka Briti kuninglik pere, keda rohelised selle eest ka meedias järjepanu kui tulemusteta on nahutanud!



































Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar